‘Kayıp Türk gazeteciler kesin yaşıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı açıklamada, Suriye’de kaybolan iki Türk gazetecinin kesin yaşadığını belirtti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı açıklamada, Suriye’ye belgesel çekmek için giden Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun’un İdlip kenti yakınlarında kaybolduğunu hatırlattı.

Konuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Yıldırım, ”İdlip’e yakın bir bölgede gazetecilik görevlerini yaparken kaybolan Adem Özköse ve Hamit Coşkun’un hayatta olduklarını ve sağlıklıolduklarını kesin olarak biliyoruz” dedi.

Olaya ilişkingörüşmeleri bizzat kendisinin yürüttüğünü vurgulayan Yıldırım, ”Bu süreç umduğumuzdan daha uzun sürdüğü için üzgünüz. Gazeteci arkadaşlarımızın dönüşlerini, ailelerinin sabırla beklemelerini diliyorum” diye konuştu.

Görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Yıldırım, konunun hassasiyetinden dolayı daha fazla bilgi vermenin doğru olmayacağını belirterek, ”gerektiği takdirde ilerleyen günlerde detayları açıklayabileceğini” sözlerine ekledi

admin

Zıt Haber Yeni Nesil Yayıncılık En Güncel

Bir cevap yazın