Dünya Kupası’nda uyuşturucu serbest!

Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’yla ilgili olarak yerel otoriteler önemli bir karara imza attı. Buna göre ülkedeki statlara turnuva boyunca, esrar, eroin, kokain gibi maddeler sokulabilecek.  Dünyanın…

Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’yla ilgili olarak yerel otoriteler önemli bir karara imza attı. Buna göre ülkedeki statlara turnuva boyunca, esrar, eroin, kokain gibi maddeler sokulabilecek.

Dünyanın çeşitli yerlerinden ülkeye gelecek futbolseverler, eğer bu maddeleri reçeteli olarak kullanıyorlarsa Rusya’ya yanlarında sokabilecekler. İlgili reçetenin İngilizce veya Rusça şeklinde makamlara gösterilmesi durumunda, bu taraftarlar adı geçen maddeleri beraberlerinde stadyumlara da sokabilecekler.

Moskova merkezli olan ve Kazakistan, Belarus gibi ülkelerin de dahil olduğu bir ekonomik birlik olan EAEU’nun narkotik ve psikotropik yasaklı maddelere yönelik izninin, bu serbestiyetin tanınmasındaki yasal altyapı olduğu belirtiliyor. Stat çevrelerine kurulacak kontrol noktalarında, bu maddeleri taşıma izni olup olmadığına bakılacağı ifade ediliyor.

Reçeteli satıştan almak mümkün

Reçeteniz olduğu takdirde esrar, eroin bazlı ürünlere eczaneden dahi ulaşabildiğiniz Hollanda’nın takımının, Rusya’daki finallerde yer almayacak olmasının, bu alanda önemli bir boşluk yaratacağına dikkat çekilse de, yine yasal ve tıbbi kullanıma izin verilen diğer ülkelerden Rusya’ya girişler olması bekleniyor.

Giriş serbest, kullanım yasak

FIFA kurallarının da ülkeye girişinin serbest bırakılması halinde, bu maddelerin stadyumlara girişine izin verdiği, ancak stat içlerinde kullanımına ise izin vermediği belirtiliyor. Konuyla ilgili kararın aslolarak, tıbbi kullanıma yönelik olduğunun altını çizmek gerek.

Dünya Kupası’nda esrar, eroin, kokain gibi maddeler; reçeteyle alınmak kaydıyla Rusya’daki stadyumlara sokulabilecek.

admin

Zıt Haber Yeni Nesil Yayıncılık En Güncel

Bir cevap yazın