Tekirdağ’da öğrenciler hastanelik oldu!

Tekirdağ’da karın ağrısı, ishal ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran 124 öğrenciden 117’si, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamada, çoğunluğu merkez Atatürk İlköğretim Okulunda eğitim gören 124 öğrencinin karın ağrısı, ishal ve kusma şikayetleri ile Tekirdağ Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurduğu bildirildi.

7-15 yaş grubunda olan öğrencilerden 117’sinin tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildiği, 7’sinin ise hastaneye yatırıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Durumu ağır olan vaka bulunmamaktadır. Okuldaki öğrenci sayısı 700’dür. Yapılan incelemede okulda yemek hizmeti verilmediği, kantine alınan ürünlerin tüm Tekirdağ okullarına hizmet veren kooperatif tarafından temin edildiği anlaşılmıştır. Okuldan 4 noktadan su numunesi alınmıştır.

Okulda bulunan su sebilinin filtrelerinin 1 hafta önce değiştirildiği öğrenilmiştir. Şehir merkezinde ve okul çevresinde son bir hafta içerisinde su kesintisinin ve bakiye klor eksikliğinin olmadığı anlaşılmıştır. Okul çevresinde su şebekesiyle ilgili yeni yapılmış bir kazı olmadığı da belirlenmiştir.”

Açıklamada, okuldan alınan su örneklerinin Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığına gönderileceği, olayın viral kaynaklı olabileceği bildirildi.

admin

Zıt Haber Yeni Nesil Yayıncılık En Güncel

Bir cevap yazın